Dzieci są najważniejsze

Grudzień 5, 2012
Posted by

Dla nader wielu ludzi dzieci są najistotniejsze w ich życiu. Czemu jeno dla wielu, a nie dla wszystkich? Z przykrością muszę stwierdzić, są takie osoby, jakie nie intrygują się kompletnie swoimi dziećmi. Ciekawe jest to, iż kawałek z tych osób deklaruje się jako wspaniali rodzice. Są przeważnie zabiegani, posadę stawiają przez cały czas na pierwszym miejscu. Dziecko przybywa do nich z tematem, czasem nawet błahym, błahym bezspornie dla rodziaca, lecz bardzo znacznym dla dziecka.

Co wykonuje taki rodzic? Olewa temat i spławia dzieciaka, ewentualnie co gorsze taki rodzic zdoła jeszcze okrzyczeć własne dziecko, iż mu przerywa. Dzieci niemniej jednak niektórym może się wydawać, że są niezmiernie operatywne, to tymczasem są to cały czas dzieci. Niekiedy należałoby spróbować oderwać się od własnej pracy, albo zajęcia, jakiemu w tej chwili się poświęcamy.

Czasem zwykła rozmowa może rozwiązać problem dziecka. Czasami jednakże potrzeba czegoś więcej. Wiele więcej. Asysty profesjonalisty, psychologa względnie psychoterapeuty. Profesjonalista umie wpierw poznać czy problem będzie się rozwijał, czy idzie jemu zaradzić. Często psychoterapia indywidualna spowoduje, że dziecko się otworzy nie wyłącznie przed psychoterapeutą, ale i przed nami.

Ewidentnie, ażeby można było o tym myśleć musimy, my otworzyć się choćby nieznacznie na swoje dzieci. Poświęcać im o wiele więcej czujności. Pokazać, iż są naprawdę dla nas najistotniejsze. Jeśli bieżącego nie zrobimy, wówczas zdołamy pewnego dnia obudzić się i doświadczyć poważny i nadzwyczaj duży wstrząs.

Updated: Grudzień 5, 2012 at 2:46 pm