Ludziska są nadzwyczaj kreatywni

Grudzień 5, 2012
Posted by

Jeśli popatrzymy na rozrost w rozlicznych specjalnościach, domenach naszego istnienia, wtedy zastanawiam się co jest naczelną siłą napędową tenże postęp. Z jakiejś strony można rzec, że to nasza niezmiernie rozległa ciekawość pcha nas do znajdowania różnorodnych częstokroć wielce ciekawych kwestii.

Jednak jeśli popatrzymy w wyższym stopniu pieczołowicie, to zdołamy zanotować coś gruntownie odmiennego. Weźmy takie wibroprasy, te maszyny nie powstały gdyż ktoś pożądał ujrzeć jakże będzie wyglądać wytwórczość kostki brukowej. Wpierw powstały wibroprasy, by podnieść przykładowo zasoby wytwarzające wzmiankowanej kostki brukowej. Jako, iż robota takiej machiny była niezwykle dojmująca (drgania) to wykoncypowano blaty produkcyjne na których te maszyny rozstawiano.

Jak widać mamy w zamian ciekawości potrzebę, która przysporzyła się bardzo w tym rzeczowym wypadku. Jednakowo było w przypadku takich rzeczy jak taśmy stalowe względnie plastyfikatory. Plastyfikatory powstały żeby adaptować właściwości takich materiałów jak na przykład asfalt. Taśmy powstały, bo ludzie mieli już pod każdym względem dość sytuacji w jakiej sznurek był przecierany przez materiały, które były nim związane.

Gdzie jest wtedy miejsce na zainteresowanie w dociekaniu innowacyjnych rozwiązań? Niezmiernie często przy wymyślaniu nowiutkich rozstrzygnięć zainteresowanie powoduje, że wynajdujemy kompletnie coś różnego aniżeli ustanawialiśmy z początku.

Updated: Grudzień 5, 2012 at 1:17 pm