Włochy na odpoczynek

Grudzień 23, 2012
Posted by

Siena jest w pewnej mierze architektonicznym pomnikiem. Zawodowcy od średniowiecza i dawnej architektury rozpatrują ją za wzorcowy bez ogródek przykład. Poza proporcjami, budynkami, walorami dziejowymi Siena jest ponadto przykładem ogromnie modnym dla zwykłego podróżnika.

Jedyna w swoim rodzaju atmosfera, obszerny plac miejski przywodzący na zagadnienie dawne rynki (nie to co nader szybki bieżący eksport) tudzież spotkania obywateli i wzgórza rozpościerające się dookoła. Wszystko owo sprawia, że Siena olśniewa i z trudem o niej zapomnieć po powrocie z krajoznawczych wojaży.

Italia w czasie letnim to cel sporych podróży. Najszybciej dotrzemy tam drogą powietrzną – nader znane są tanie linie lotnicze – pożądane byłoby wyselekcjonować samolot nawet jeżeli naszym celem jest zaledwie Siena. Bilety lotnicze i tanie latanie symbolizują wielką redukcję wydatków podróży.

Kilka – paręnaście wieków temu Siena była niesłychanie liczącym się w Europie, poważnym nie zaledwie dla Włoch, ośrodkiem miejskim. Kwitł tutaj import i wymiana towarowa. Z racji napływających nadzwyczaj obszernej ilości gości Siena rozwijała się aktywnie i bez przeszkód.

Opornie oznajmić w którym momencie postęp bieżący utknął w pewnym punkcie. Nawet handel (import / eksport), który napędza każdy rozwój nie dał rady.

Updated: Grudzień 23, 2012 at 7:22 pm