Ambarasy po kolacji

Grudzień 24, 2012
Posted by

24 grudnia. Nader magiczna data. Może nie dla wszystkich, lecz dla nader wielu ludzi jest to naprawdę niezmiernie kosmiczny czas. Kończy się czekanie na jedno z najważniejszych świąt. Ludzie po 4 tygodniach adwentu siadają do stołu, do wspólnej wieczerzy. Niesłychanie wiele osób ma po takiej wieczerzy kłopoty z żołądkiem. Na wieczerzy spożywają nadto dużo.

Jednak weź tu się przystopuj, gdy na stole pojawiają się tak naprawdę nadzwyczaj zachwycające dania, a poniektóre pojawiają się zaledwie raz w roku. Od pierogów przez barszczyki po ciastka i wielorakiego typu torty. Może nie na wszystkim stole są nadmienione torty, tymczasem osobiście znam parę osób, gdzie takie torty nie jedynie pojawiają się, ale torty na zamówienie. Jaka jest różnica? No taka, że szczegółowo widać, iż taki tort na stole jest wybitnie drogi albowiem naumyślnie go się zamawia.

Po wspaniałej kolacji z tymi wszystkimi potrawami poczynamy odczuwać skutki jedzenia wszystkich przygotowanych smakołyków. Najdziwniejsze jest to, że co roku popełniamy ów sam błąd.

Poniekąd zgodnie z tradycja winnyśmy wszystkiego spróbować i faktycznie idziemy za tradycją. Jednakże nie kosztujemy, a zajadamy się tymi wszystkimi potrawami. Skutek może być zaledwie jeden. Większość z nas, już w krótkim czasie przypomni se o czym jest tu mowa.

Updated: Grudzień 24, 2012 at 2:02 pm