Rozpad małżeństwa? Terapia zbawienna!

Grudzień 15, 2012
Posted by

Bardzo wyniszczające są dziś rozwody, a co dużo gorsze i dziwne, co i raz regularniej do nich dochodzi. Podobnie i u nas w Polsce mamy do czynienia z gigantycznym wzrastaniem liczby rozwodów w przeciągu roku, porównując oczywiście skalę do lat minionych.

Czy jest nadal dowolna możliwość i dla waszego związku? Może nie ma między wami sporego porozumienia, być może faktycznie aktualnie stoicie na bezdrożu, każde samodzielnie patrząc w inną stronę, ale w dalszym ciągu jest w was ochota walki o to, aby znowu być razem i czuć się faktycznie szczęśliwym? Obecnie obraz małżeństwa jest aktualnie w każdym calu inny, niźli to było kiedyś. W tym momencie każdy w związku żyje bez mała samodzielnie, na własny rachunek.

Osobne konta, samodzielne grona przyjaciół. Na każdym kroku mniej w nas partnerstwa, a nade wszystko chodzenia na kompromisy. To, iż stajemy się samotnymi jednostkami świadczy również o tym, że nie będziemy akceptować różności drugiego człowieka. Darujcie, lecz jaki w związku z tym jest inny sposób na wspólne bytowanie pod jednym, dachem, jak nie kompromis oraz szukanie wspólnych, harmonijnych rozstrzygnięć? Podczas gdy wymijamy rozmowy, dyskusje i wysłuchanie drugiej strony, w takim razie już być może wspomóc zaledwie psychoterapeuta i jego pomoc.

De facto tutaj nie ma co się wstydzić, aby się o taką pomoc psychoterapii ubiegać. Dzisiaj nawet zdrowe, bardzo szczęśliwe związki uczęszczają na psychoterapię indywidualną, aby zdołać się poprawniej zrozumieć, a nikt inny jak psychoterapeuta porządniej nam tego nie wyeksplikuje.

Updated: Grudzień 15, 2012 at 9:20 pm