W szkołach naucza się osłów

Luty 8, 2013
Posted by

Przeglądając przeróżnego wariantu fora internetowe coraz systematyczniej docieram do wniosku, że nasz proces nauczania jest subtelnie mówiąc, niedoskonały. Zgoła nie mam tutaj na rzeczy byków ortograficznych. Polski język w zasadzie jest ogromnie powikłany i sam do tego wielokrotnie taki błąd czynię.

Poniekąd chodzi o to, iż młódź nie potrafi racjonalnie się wypowiadać. Rozpocznijmy od tego, że na forum tworząc niejaki nowy temat powinno się podać tytuł. Już w tej okolicy w wielu przypadkach zdarzają sie takie numery: szkółka, a dalej jest jeszcze gorzej. Często muszę przeczytać dany post kilka razy, a i tak całkiem nie mam pojęcia o co chodziło. Pewnie często problemem jest totalny brak czasu osoby zakładającej nowy temat, ale warto w tytule dać coś więcej niż samo jcb. Z jakiej przyczyny przed wejściem w temat w zasadzie muszę zachodzić w głowę o czym będę czytał?

Wychodzi w tym miejscu zupełny brak wprawy przekazania kwintesencji ledwo w paru wyrazach, a owego jak dosięgam pamięcią nauczano mnie na polskim. Teraz zapewne w wyższym stopniu zależy na ludziach, którzy nie całkowicie myślą, aby móc im wciskać wszelki kit. Powinno się owo niesłychanie prędko odmienić!

Updated: Luty 8, 2013 at 9:24 am